środa, 2 czerwca 2010

Viessmann: Kreujemy rynek ciepłowniczy

Viessmann cieszy się bardzo dobrą opinią polskich klientów - potwierdzają to rezultaty niezależnych rankingów. Wyniki badań potwierdzają słuszność inwestowania w rozwój sieci sprzedaży i promowanie znaku firmowego, świadczą o znajomości marki i sympatii do niej.

Redakcja miesięcznika „Budujemy Dom“ przeprowadziła ankietę wśród członków Klubu Budujących Dom. Jeden z rozdziałów dotyczył popularności marek produktów. Wyniki: marka Viessmann zdobyła największe uznanie spośród producentów urządzeń grzewczych (26,1 proc. wskazań), zdecydowanie wyprzedzając pozostałe marki dostępne na rynku. Viessmann zajął także pierwsze miejsce w kategorii producentów urządzeń wykorzystujących niekonwencjonalne źródła energii (32,2 proc. wskazań). - Bez wątpienia Viessmann należy do firm kreujących rynek ciepłowniczy w Polsce - mówi Artur Ulrich, dyrektor eksportu firmy Viessmann na Europę Wschodnią. - Partnerzy i inwestorzy oczekują od nas szybkich zmian, naszym celem jest wyprzedzanie rynku - dostosowanie produktów i usług do przyszłych potrzeb klientów.

Viessmann zatrudnia...

Marka Viessmann weszła na krajowy rynek techniki grzewczej w 1991 r. Już w pierwszych latach działalności odnotowała kilkudziesięcioprocentowe wzrosty obrotu. Tak dynamiczny rozwój firmy był efektem konsekwentnie realizowanej polityki promowania nowoczesnej, oszczędnej i przyjaznej dla środowiska naturalnego technologii. Pierwsze biuro powstało w Lubinie, w 1996 roku przeniesiono kierownictwo firmy do nowo otwartego Centrum Techniki Grzewczej we Wrocławiu. Potwierdzeniem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy Viessmann na polskim rynku było rozpoczęcie w lipcu 2000 r. produkcji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest to pierwszy zakład produkcyjny w Europie Środkowo - Wschodniej oraz pierwsza fabryka firmy z branży kotłów grzewczych w Polsce. Produkowane są w nim części i elementy kotłów grzewczych średniej i dużej mocy, osprzęt do urządzeń z serii Vitotec oraz podzespoły do elektronicznych regulatorów Vitotronic.

Pozycja zajmowana przez firmę Viessmann i uznanie, jakim cieszy się wśród klientów, zobowiązuje do podejmowania kolejnych innowacyjnych działań, mających na celu promocję przyjaznego dla środowiska, energooszczędnego i przynoszącego korzyści ekonomiczne ogrzewnictwa. Stąd też zaangażowanie firmy w kampanię informacyjno-edukacyjną pod patronatem Komisji Europejskiej i programu SAVE na rzecz promowania efektywności energetycznej i propagowania odnawialnych źródeł energii.

...i szkoli

Spodziewany wzrost zainteresowania niskoemisyjnymi urządzeniami grzewczymi stwarza szanse bardzo dynamicznego rozwoju branży i wzrostu zapotrzebowania na wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie nowoczesnych technik grzewczych. Przygotowaniem fachowców zajmuje się Akademia Viessmanna. Pod jej egidą w roku 2003 powstało Policealne Studium Nowoczesnych Technik Grzewczych. Szkoła ta ma status szkoły publicznej. Absolwenci uzyskują tytuł Technika Systemów Grzewczych.- Wielką wagę przywiązujemy do poziomu wiedzy wykonawców i projektantów związanych z naszą firmą. Dbamy o rzetelne i systematyczne przekazywanie im nie tylko informacji technicznej o naszych urządzeniach, ale też o warunkach prawnych ich stosowania - mówi Roland Krause, dyrektor naczelny Viessmann Sp. z o.o. - Teraz myślimy też o młodych ludziach zaczynających dopiero swoją „przygodę” zawodową. W naszym polskim systemie szkolnictwa brakuje szkół przygotowujących instalatorów-praktyków w dziedzinie grzewczej. Pomyśleliśmy o stworzeniu szkoły, w której szczególny nacisk byłby położony na techniki spalania, wymiany ciepła oraz techniki sterowania i regulacji układów grzewczych. Warunki wolnego rynku wymagają jednak od fachowców – praktycznie każdej branży – nie tylko użytecznej wiedzy merytorycznej, ale też umiejętności poszukiwania nowego klienta, negocjacji warunków realizacji inwestycji czy zamówienia.

Przyszłość

Jeszcze kilka lat temu rozmiary urządzeń grzewczych wymagały w budynku osobnego pomieszczenia, obecnie coraz popularniejsze są modele wielkości szafki kuchennej. Można sobie wyobrazić, że za kilka lat ciepło i c.w.u. będą dostarczane przez urządzenia nie większe od pudełka zapałek. Koncepcji rozwojowych można upatrywać w nowoczesnym budownictwie - w inteligentnych budynkach. Równocześnie nastąpi intensyfikacja wykorzystania Internetu do realizacji zamówień oraz rozpowszechnienie systemów komunikacyjnych, sterujących instalacjami grzewczymi na odległość. Opracowany przez Viessmanna system pozwala zdalnie monitorować instalację grzewczą i sterować nią z dowolnego miejsca na świecie. Kolejna tendencja to coraz szersze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Pompy ciepła i kolektory słoneczne stają się powoli standardem na rynkach zachodnich, bardzo duże zainteresowanie tego typu rozwiązaniami widoczne jest także w Polsce. Firma promowała wcześniej wszelkimi środkami technikę kondensacji, która upowszechniła się w szerokim wymiarze na naszym krajowym rynku. Podobnie rzecz się ma w kilku ostatnich latach z alternatywnymi źródłami energii, które z rosnącym wciąż powodzeniem instalowane są zarówno przez naszych klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bardzo dobrze zapowiada się również technika ogniw wodorowych. Na razie to jednak jeszcze kwestia pięciu, sześciu lat, ze względu na wysokie koszty produkcyjne.

Brak komentarzy: